REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Závodu „O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy“ na běžkách dominoval Hýbl, mezi ženami byla nejlepší Kyndlová

Na start 11. ročníku již tradičního závodu „O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy“ v běžeckém lyžování v...

26.01.2018
REKLAMA
REKLAMA

ddd-(1).jpg
Na start 11. ročníku již tradičního závodu „O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy“ v běžeckém lyžování v Bedřichově se ve středu 24. ledna 2018 postavilo 57 závodníků z celé ČR.  Mokrý těžký sníh, mlha a mrholení nenahrávaly příliš dobrým výsledkům, přesto byly k vidění úžasné časy. Absolutním vítězem závodu na trati dlouhé 12 kilometrů se stal v rekordním čase 33 minut a 33 vteřin olomoucký hasič ze Záhřebu Jaroslav Hýbl. Mezi ženami zvítězila k naší radosti Klára Kyndlová z HZS hl. m. Prahy.  Po závodě na účastníky čekala tradiční kachna, vyhlášení výsledků a tombola.
dddddd-(1).jpg

Trať dlouhá 12 kilometrů vedla z Nové louky přes Hřebínek a Kristiánov zpět do cíle k vyhlášené Šámalově chatě. Časy závodníků byly i přes horší podmínky výborné.  
vvtre-(1).jpg
Na nejvyšší stupínek vystoupal v nejmladší kategorii 18 -29 let v čase 33:33 Jaroslav Hýbl z HZS Olomouckého kraje. Druhý dojel Pavel Kouřík (35:53) a třetí Daniel Polák (36:58).  

V kategorii 30 – 39 let vyhrál Tomáš Berger z Pardubického kraje (35:28), na druhém místě se umístil Martin Plšek (36:37) a na třetím místě Petr Miřátský (38:36).

V kategorii 40 -49 let se opět blýskl hasič z Olomouckého kraje a Milan Smatana (33:45), který obhájil loňské vítězství a za absolutním vítězem Hýblem zaostal pouhých 12 vteřin. Druhý, stejně jako v loňském roce, dojel se ztrátou pouhé jedné vteřiny Josef Kroupa (33:46) a třetí Jiří Vavruška (35:28).

V nejstarší kategorii nad 50 let předvedl skvělý výkon Roman Kika z HZS Olomouckého kraje (38:26), druhý nejrychlejší čas měl Michal Chlumský (38:31) a třetí Miloš Machek (42:14). Vítězku Kláru Kindlovou (44:22) doplnily na pódiu druhá Veronika Klášterková (53:45) a Alena Tvarohová (1:04:48).

Po zasloužené kachně došlo na tombolu a vyhlášení nejrychlejších závodníků. Ceny nejlepším předával náměstek pro IZS HZS hl. m. Prahy plk. Ing. Oldřich Klegr a předseda sportovního klubu SK pražských hasičů, z.s. Mgr. Jiří Kotáb.
xxxx-(1).jpg

Za finanční podporu závodu patří velké poděkování Hasičskému záchrannému sboru hlavního města Prahy. Za hodnotné věcné ceny děkujeme tradičním sponzorům, především pak pivovaru Svijany, lyžařskému časopisu Nordic Mag (www.nordicmag.cz), společnosti Snow (www.snow.cz) a webovému portálu www.bezky.net. Poděkování patří všem, kteří se na organizaci závodu podíleli, zejména organizátorům Sportovního klubu pražských hasičů, z.s. jakožto hlavního pořadatele této akce.

fre-(1).jpg

Gratulujeme vítězům, děkujeme všem za účast a těšíme se opět na viděnou za rok
asexy-(1).png.

Květoslava Valentová, garant akce za SK pražských hasičů, z.s.

 

 

Zdroj:

Martin Kavka – tiskový mluvčí HZS Praha,

Foto:HZS Praha, odd.dokumentace

 

FOTOGALERIE

 

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
11.08.2026 Tragická jízda osmnáctiletého cyklisty. Po nárazu do skalní stěny zemřel Tragicky skončila jízda osmnáctiletého cyklisty v rakouském Kramsachu. Při sjezdu ztratil kontrolu nad silničním kolem a narazil do skalní stěny. Zobrazit článek
Z regionu
11.08.2026 Při demolici mostu našli další výbušninu. Tentokrát bylo ukryto 25 kilogramů trhaviny Při pokračující demolici mostu na Jesenicku byla nalezena další ukrytá výbušnina stejného typu. Tentokrát šlo o 25 kilogramů trhaviny. Zobrazit článek
Z regionu
11.08.2026 Nehoda nákladního auta a dvou osobních vozů. Čtyři osoby skončily v nemocnici Nákladní automobil a dva osobní vozy se střetly na dálnici ve směru na Prahu. Čtyři zraněné osoby byly transportovány do zdravotnických zařízení. Zobrazit článek
Z regionu
11.08.2026 Babičce se při procházce ztratila dvouletá vnučka. V kukuřici po ní pátraly desítky lidí Dvouletá holčička se během procházky s babičkou zaběhla do kukuřičného pole. Do rozsáhlého pátrání vyrazili policisté, hasiči, dobrovolníci i policejní vrtulník. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru